Hakkımızda

 

Nasıl Çalışıyoruz?

 

Kurulduğumuz günden bugüne müvekkillerimizin en önemli hukuki problemleri ile yoğun şekilde ilgileniyor ve uyuşmazlık çözüme ulaşana kadar sıkı bir işbirliği halinde süreci yönetiyoruz. Farklı bakış açıları ve stratejileri müzakere ediyor en doğru ve hızlı şekilde ürettiğimiz çözümlerden sonuç alıyoruz.

 

Müvekkillerimizin çözümü zor karmaşık hukuki meselelerinde kilit çözümler üretiyor ve dikkatli bir şekilde en iyi tavsiyeyi öneriyoruz. Üstlendiğimiz dava ve uyuşmazlıkların sayısını sınırlandırıyor ve bu sayede yüksek özenli çalışma prensibimizi koruyoruz. Uzmanlık gerektiren konularda çözüm ortaklarımızla gereken temasları kurarak süreci profesyonel olarak yürütüyoruz.

 

Çalışma Prensiplerimiz Nelerdir?

 

İşimizi icra ederken amacımız; Avukatlık mesleğinin tarihi misyonuna yani bir onur ve şeref görevi olarak idame ettirilmesi fikri ve inancına katkı sağlamak. Mesleğin; adaletin, huzurun ve toplumsal barışın tecellisinin en önemli etkeni olarak ifa edilen kutsal meslek niteliğinin günümüzde yozlaşan değer yargıları karşısında ön plana çıkartılmasına katkı sağlamaktır.

Hukuk alanını yalnızca dünyevi anlamda küçük ve güçsüzlerin takıldığı, güçlü ve büyüklerinse kendini kurtarabildiği bir örümcek ağı görüntüsünün teslim almasından kurtarmak için hukukun, adaletin ve doğrunun rehberliğinde gereken mücadeleyi vermeyi hedefliyoruz.

Avukatların adaletin yerini bulması, vatandaşların ve tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşaması için idame ettirdikleri bu önemli görevlerini yaparken, yüzyıllardır kutsal addedilen görev yürütme bilinci ve sorumluluğu içerisinde hareket etmeleri ve önce ilke diyebilmeleri gereğine olan sarsılmaz inancımız nedeniyle büromuz;

Müdahil olduğu her davada veya etki alanında kalan herhangi bir uyuşmazlıkta durum ve koşulların kendisine yaratacağı zorluğu gözetmeden gerek cübbesi sırtında mahkeme salonlarında gerek cübbesi askıda iken toplum ile beraber sokaklarda kişi-devlet veya bireyler arası karşılaşılan tüm uyuşmazlıklarda hukukun doğru uygulanmasını sağlamak, denetlemek ve adalete ulaşılmasına katkı sunmak borcunu Avukat olarak yüreğimde hissetmekteyim.

İşbu hedefiyle büromuz hiçbir zaman hukukçu kimliğinden ayrılmadan ve hukukun kendisine çizmiş olduğu yetki minvalini aşmadan tüm gerekli iş ve işlemleri, hakkın yerini bulması ve adaletin tesisi amacıyla gerek müvekkilinden kendisine tevdi edilmiş gerekse milleti tarafından omuzlarına yüklenmiş hukuki temsil yetkisi ve sorumluluğundan doğan özen ve sadakat borcunun gereklerini de gözeterek çekincesiz yerine getirir.

Bu düstur ile yürüttüğümüz ve yürütmeye her ahval ve şerait altında devam etmeyi bir borç bildiğimiz mesleki faaliyetimizi tereddütsüz sürdürmek bizleri yetiştiren ülkemiz öğretmenleri, okulları, fakültelerinin ve meslek ustalarımız ile meslek büyüklerimizin yüzünü kara çıkartmamak adına vatanımıza milletimize ve tüm insanlığa borcumuzdur. Aksi saik ve dürtülerle idame ettirilen Avukatlık mesleği bizim için tüm değerlerimize ihanet demektir.

 

İstanbul ilimizin Kadıköy İlçesi Fenerbahçe mahallesinde Bağdat Caddesi ve Fener Kalamış Caddesi üzerinde bulunan 225 m2'lik çalışma ofisimizde genç, dinamik ve meslek ilkelerine bağlı, başarılı ekibimizle, Türkiye'nin dört bir yanında müvekkillerimizin çözümü zor ve önemli uyuşmazlıklarını çözüyor, danışmanlık ve dava takip faaliyetlerimizi gerek yerli gerek yabancı müvekkillerimizle birlikte başarıyla sürdürüyoruz. 

Büromuz İstanbul Ceza Avukatlığı, İstanbul Gayrimenkul Avukatlığı, İstanbul Miras Avukatlığı, İstanbul Franchise Avukatlığı gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Tercan Avukatlık, Mst Avukatlık, Kalamış Avukat, Bağdat Caddesi Avukat, Türkiye Avukat, İstanbul Avukat, Kadıköy Avukat

 

 

 

 

 

 

 

https://www.sabah.com.tr/yasam/2021/03/24/son-dakika-haberi-emekli-albayi-gizli-rota-mi-oldurdu-helikopter-kazasinda-sok-iddia