Bilişim ve Kripto Para Hukuku

 

Mobil Uygulamalar - Kullanıcı Sözleşmeleri - Alım Satım Sözleşmeleri - Tüketici Sözleşmeleri - Mobil Uygulama Fikri Hakları

 

Bilişim Hukuku internet, bilgisayar ve cep telefonları ile hayatımıza girmiş olan mobil uygulamalar, internet siteleri, mobil oyun, bilgisayar oyunları ve tüm bilişim sistemleri üzerinden gerçekleştirilen hizmetlerin hukuki altyapısı ve çerçevesini belirlemektedir.

 

Bu kapsamda mobil uygulamalar; oyunlar, ürün alım-satım işlemleri, aracılık ve danışmanlık hizmetleri olarak kategorize edilebilmekte çoğunlukla kullanıcıların kişisel verileri işlenmekte ve ödenecek bedel karşılığında sunulacak hizmetlere ilişkin kullanıcı ve mobil uygulama sahibi arasında ve bazen de üçüncü kişiler arasında çok taraflı sözleşmeler dahi akdedilmektedir.

 

Bilişim Hukukunun konusunu mobil uygulama, web sayfası, oyun karakteri, sosyal medya profili alım-satım sözleşmeleride oluşturabilmektedir. Yeni çağın genç ve dinamik hukuk alanlarından olan bilişim hukukuna ilişkin büromuz profesyonel olarak müvekkillerine dava danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

Kripto Para Hukuku

 

Kripto para crypto paralar hayatımıza yeni girmiş yeni yatırım araçlarıdır. Pek tabii herşeyin olduğu gibi bu alanında hukuki düzenlemelere ihtiyaç duyduğu açıktır. Ülkemizde çeşitli firmalar aracılığı ile kripto para alım satım işlemleri yapılabilmekte bu sağlayıcıların sistemlerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle ise kullanıcılar zararlara uğrayabilmektedir. Bitcoin başta olmak üzere bir çok altcoin alım satımı yaparken bir anda sistemlerin kilitlenmesi nedeniyle zarara uğrayan kullanıcıların bu zararlarının tazmini başta olmak üzere transfer talimatlarının alınmaması yahut hatalı işlem gerçekleştirilmesi gibi birçok hatalı uygulama nedeniyle zarar meydana gelmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kripto para avukat, paribu avukat, btcturk avukat, crypto avukat, bilişim avukatı, siber avukat, internet avukatı, kripto para avukat