Uzmanlık Alanları / Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku internet, bilgisayar ve cep telefonları ile hayatımıza girmiş olan mobil uygulamalar, internet siteleri, mobil oyun, bilgisayar oyunları ve tüm bilişim sistemleri üzerinden gerçekleştirilen hizmetlerin hukuki altyapısı ve çerçevesini belirlemektedir.

Bu kapsamda mobil uygulamalar; oyunlar, ürün alım-satım işlemleri, aracılık ve danışmanlık hizmetleri olarak kategorize edilebilmekte çoğunlukla kullanıcıların kişisel verileri işlenmekte ve ödenecek bedel karşılığında sunulacak hizmetlere ilişkin kullanıcı ve mobil uygulama sahibi arasında ve bazen de üçüncü kişiler arasında çok taraflı sözleşmeler dahi akdedilmektedir.

Bilişim Hukukunun konusunu mobil uygulama, web sayfası, oyun karakteri, sosyal medya profili alım-satım sözleşmeleride oluşturabilmektedir. Yeni çağın genç ve dinamik hukuk alanlarından olan bilişim hukukuna ilişkin büromuz profesyonel olarak müvekkillerine dava danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilişim Avukatı / mobil uygulama avukatı / kullanıcı sözleşmesi avukatı / kadıköy bilişim hukuku / bağdat caddesi bilişim avukatı / istanbul bilişim avukatı / ataşehir bilişim avukatı